Moc, vláda a spokojnosť


Všetci sa zaoberáme našou životnou situáciou, ktorá sa odvíja od mocenského a politického diania v krajine kde žijeme. Je to medzinárodná tematika takže je univerzálna líšiaca sa len v určitých ekvivalentoch spôsobu riadenia krajiny jej lokalizácie, religionistiky a miestnych zvyklostí . Nerád polemizujem a nezvyknem nikomu vnucovať vlastný názor, preto budem posudzovať situáciu objektívne a z nadhľadom.

Človek žijúci v krajine, kde funguje daňový poplatkový systém v podobe ako ho poznáme dnes, nebude nikdy spokojný. Stále sa len sťažujeme a každý z nás má „300“ zlepšovákov a riešení ako by to malo fungovať, samozrejme podľa vlastných predstáv. Je síce pravda, že pokiaľ ľudia nie sú spokojní, tak by mala vláda premýšľať nad reformami, ktoré by mali ľudí priviesť k spokojnosti, čo nie je možné. Môže byť v štáte 15 ľudí a jednotná vláda s najlepšími úmyslami, ale ani tak nebudú všetci spokojní. Človek to má proste v povahe, byť nespokojný aj keď mu nič nechýba. Politici resp. ľudia čo „ťahajú za povrázky“ sú idividuá, čo nepozerajú na iných. Ich prioritou je len vlastná zábezpeka, resp. zábezpeka vlastnej rodiny. Verejne tvrdia iné veci, čo im maľujú svätožiaru nad hlavu, ale myslím, že pre svoju obhajobu a udržanie si svojej pozície sú schopní povedať všetko.

Pred volebným obdobím každý sľubuje, všetci posielajú medové reči do éteru. V počiatkoch úmyslov to v skutku mohlo byť myslené úprimne a zo záujmom o verejné blaho. V momente keď sa dotyčný dostane k „válovu“ sú sľuby pretransformované, upravené podľa predstáv kolegov často krát aj kolegov s odlišnými názormi. Pokiaľ si chcú udržať rozprávkové platy, odmeny a luxusné limuzíny, tak musia ťahať za jeden povraz. No a úprimne ruku na srdce, kto z Vás by odmietol, mať sa dobre na úkor druhých, vylučujúc zapálených revolucionárov. Pokiaľ by sa začal niekto „okato“ vynímať tak by dlho nepoúradoval.

V politike sa točí „spústa“ káuz. Jeden týždeň je veľké „bu-bu-bu“ v médiách a o pár dní potom to už nik nespomenie. V tomto prípade „ ruka ruku myje“ zabezpečuje existenciu ľudí v riadený štátu. Záležitosti ako voľby nemenia vôbec nič. Každý sa zmení po zvolení aj napriek sľubom na obraz zastávajuci väčšinou.

Pokiaľ sa nezamení celá štruktúra fungovania toho systému tak tu budeme mat stále ten sám problém aj 100 rokov. Radikálna zmena môže naštartovať regeneračný proces. Samozrejme je to len malý krôčik vpred. Takt a smer musia udávať ľudia v tomto zúčastnený pod striktnou kontrolou širokej verejnosti založenej na štatistických údajoch priemerného názoru obyvateľstva. Je to vec, v ktorej sa nedá garantovať funkčnosť, už len kvôli ľudskej chamtivosti. Ľudia hľadajú chybu vždy len v tých čo sú za „kormidlom“ . Lenže na základe našej povahy môžem len konštatovať, že každý z nás by sa správal rovnako. Pokiaľ nezačneme inak premýšľať a kým si nezmeníme rebríček priorít, tak zlepšenie nie je v dohľade a tým myslím dohľadnosť na generácie nie roky terajšej generácie.

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kraj

Pravá duša

Slzy z lásky