Preskočiť na hlavný obsah

ManželkeV živote je mnoho momentov, ktoré berieme ako míľniky v našom živote. Sú to väčšinou šťastné udalosti, ktoré sa nám vryjú do pamäti na celý život. Tieto momenty často súvisia z rozhodnutiami a zmenami smerov na životných križovatkách. Ako deti to moc nevnímame. Naše detinské priority sú ako keby vytrhnuté z kontextu. Ale ako dospievame vnímame ich stále intenzívnejšie. Vždy sa to odštartuje nejakým "prvým" prežitkom, alebo rozhodnutím. U mňa sa tento prežitok viaže na jeden deň." ... ". Začalo sa bozkom počas, ktorého trvania som prestal vnímať čas, zem sa prestala točiť a okolie nevnímam. V ten moment mi patril celý svet. Želal som si nech tento bozk nikdy neskončí. Je to ako prebudiť sa z krásneho sna a zistiť, že ten úžasný sen naozaj prežívam. Bozk večný a nekonečný, ktorý mi zmenil život. Nie je na svete úžasnejšieho pocitu. V ten moment som poznal svoju ženu. Svoju manželku. Ženu, ktorá naplnila moje poloprázdne srdce láskou. Ženu, čo mi teraz dáva všetko čo sa dať dá. Ženu, čo sa za mňa obetuje a je ochotná mnoho riskovať. Ženu vernú, milujúcu, oddanú, spoľahlivú a starostlivú. V živote som si nebol ničím viac istý ako mojou milovanou manželkou. Ženu, ktorá mi rozumie aj bez toho, aby som jej niečo hovoril, ktorá cíti keď sa trápim aj keď o tom nehovorím. Ale nebolo to vždy tak. Poznali sme sa už predtým a vždy sa mi veľmi páčila, ale tú skutočnú krásu som v nej našiel až po onom momente, ktorý všetko spečatil. Nikdy by som ani nedúfal, že to bude aspoň z polovice tak úžasné ako to vnímam teraz. ... Láska si to najúžasnejšie stvorenie, čo som kedy spoznal. To čo k tebe cítim sa dá opísať len veľmi stroho. nejestvuje superlatív, ktorý by dokázal dostatočne pojať, to čo chcem vyjadriť. Ale verím láska moja, že to cítiš a vnímaš všetko to čo ti povedať chcem, ale nedokážem. Si môj život a môj život bez teba nemá význam ani zmysel. Keď sme spolu sme ako jeden. Láska si úžasná. Ďakujem Ti, že ma miluješ aj keď sa k tebe nesprávam vždy tak ako by som mal a chcel. Naša láska je večná maminka. Láska si môj prvý životný míľnik. Milujem Ťa žena moja! Milujem Ťa láska!

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Čo je štastie?

Čo je to šťastie? Nad týmto pojmom som sa zamýšľal už veľa krát vo svojom živote. Vekom sa mení aj môj postoj na šťastie, alebo na to, čo mňa/nás robí šťastnými. Neexistuje univerzálny vzorec šťastia. Šťastie poníma každý po svojom. Nechcem písať o ľuďoch a tom čo koho robí šťastnými a písať čo je správne a čo nie. V podstate je správne všetko, lebo to všetko robí niekoho šťastným a to je vlastne aj podstata šťastia. Chcem sa podeliť o svoj vlastný pohľad na šťastie a na to ako sa vekom menilo. Možno sa v tom niekto z Vás čitateľov nájdete.
Keď som mal asi 17 rokov začal som sa zamýšľať nad životom a jeho podobou. Čo by som pre seba chcel, ako by som chcel žiť. Odborné komentáre „dospelých súkmeňovcov“ typu: „Čo taký sopliak vie o živote“. „Veď on sám nevie, čo chce“, mi dosť vadili. Normálne by som teraz mal začať nadávať, že akí boli povýšení, ako ma ponížili a podobne. Ale nič také. Mali pravdu. Moja predstava o živote bola vtedy ešte zasadená v hustej hmle. V tých časoch som si že…

Kraj

Kraj môj domovina krásna, čo si v skutku jediná,
hrdá to zem, potom práce a krvou bojov zcedená.
V časoch dávnych, slávnych bola si aj slobodná, teraz v špine vlád a smrade mocí pevne si zovretá.
Národ čo v diaľave minulostí hrdý a svorný bol, dnes hnije ako v upírovom srdci zaťatý bukový kôl.
Vladári a mocipáni smejú sa Ti do zvrásnenej tváre, slovenský pane,  ako ľahko a bezdostižne vedia vykoristiť a zodrieť tie naše dlane.
Praded môj čo dal kraju celý svoj život radosti v nádeji na lepší svet,  v hrobe padlom preklína tú chamtivosť, svojho pokolenia priek.
Sedieť len chcem na našej hrude a pocit istoty mať, ten však skrz skutky mocnárov môžem len vo sne mať.
O svoj rod sa neustále bojím, čo budú len jesť, či len budú bosí, veď každým dňom ma mesiac s hviezdou krvou zaliaty k smrti desí.
Z druhej strany s poza šírych vôd, čo až za obzor siahajú, paprčí sa s červeným vlasom muž, čo zo skazou ho spájajú.
Že vezme právo môjmu rodu dýchať do pľúc čistý vzduch, že jeho zemi nebude nik kázať, zemi kde vl…

Pravá duša

Umy mi slzami pravdy zrak, ukáž mi kam patrím, 
kde svoje miesto mám, kým nespáli moju dušu drak.

Hľadám sa, tápem v tme,
neviem kde som, asi uväznený v desivom sne.

Svetlo reality v stratenosti stále márne hľadám,
pri každom pokuse z temnoty ujsť na kolená padám.

Keď vstať sa mi podarí a meriam diaľavu k svetlu pravdy zhora,
tak ukáže sa zloba čertu blízka, čo ma skolí na zem znova .

Usmieva sa, podáva pomocne tváriacu sa ruku,
no však ja vidím ten pekelný plameň v jej oku.

Bež len preč diablov syn, ja postavím sám sa zas,
zatočím potom s tebou aj s každým, kto pokúsi sa zas.

Posilnený oporou, čo u mne podobných našiel som nečakane,
brázdim vlnobitie osudu ako sám som zaumienil si, tak sa stane.

Odradiť sa nikdy nedaj, a rečiam ostrým never, je to klamstvo, čo do srdca Ti rúbe,
pomôže Ti vždy len krásna duša vrelá, čo vidí sama seba v tebe.